Gazy cieplarniane są często mylone z zanieczyszczeniami tworzącymi smog, a zmiana klimatu – ze złą jakością powietrza, którym oddychamy.

Człowiek na krześle przed komputerem. Na ekranie komputera napis „To, w co obecnie wierzę…” W dymku napis „Chcę poznać PRAWDĘ, zrobię więc WŁASNY risercz.”

Cóż może być złego w szukaniu informacji i wyrabianiu własnego zdania? Niestety, popularny ,,risercz” to nie to samo co badania naukowe.

Wyjaśniamy czym jest sekwestracja geologiczna CO2. W tym artykule koncentrujemy się na możliwościach wiązania CO2 w minerałach i skałach.

Przy obecnym poziomie emisji gazów cieplarnianych w pewnym momencie będziemy musieli postawić na wychwyt CO2 z atmosfery i jego magazynowanie.

W sobotę 13 listopada 2021 r. zakończył się szczyt klimatyczny w Glasgow w Wielkiej Brytanii. Co ustalono i jak w tym kontekście wyglądają perspektywy ochrony klimatu?

Od 31 października do 12 listopada 2021 r. odbywa się międzynarodowy szczyt klimatyczny COP26 w Glasgow w Wielkiej Brytanii. Wyjaśniamy, o co w nim chodzi i co się tam dzieje.

Co to jest efekt cieplarniany? Dzięki czemu powstaje? Jak kształtuje klimat Ziemi i innych planet? I co ma wspólnego z globalnym ociepleniem? W tym artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje.