Zacznij tutaj

WITAMY NA STRONIE NAUKA O KLIMACIE!

Jeśli poszukujesz sprawdzonych informacji na tematy takie jak zmiana klimatu (globalne ocieplenie), jej przyczyny i skutki – trafiłeś we właściwe miejsce. Misją naszej redakcji jest wyjaśnianie fizycznych procesów rządzących klimatem, relacjonowanie aktualnych wyników badań oraz rozwiewanie klimatycznych mitów. Więcej o nas na stronie o nas.

Poruszanie się po naszej stronie ułatwia wyszukiwarka – możesz wyszukać interesujące Cię hasło lub skorzystać z listy słów kluczowych i najczęściej wyszukiwanych zagadnień związanych ze zmianą klimatu.

Jeśli interesują Cię aktualności, zajrzyj do działu artykuły. Komentarze do popularnych mitów na temat zmiany klimatu znajdziesz w dziale Fakty i mity a do konkretnych medialnych wypowiedzi – tutaj.

Jesteś tu po raz pierwszy, to być może zainteresuje Cię któryś z poniższych artykułów:

Mechanizm efektu cieplarnianego opisano już w XIX wieku. Również ponad 100 lat temu wiadomo było, że spalanie paliw kopalnych może doprowadzić do ocieplenia klimatu naszej planety.

Dokładamy starań, aby na stronie „Nauka o klimacie” publikowane były informacje pochodzące z profesjonalnych źródeł. W dużym stopniu są one dostępne publicznie – tu znajdziesz linki.

NAJCZĘŚCIEJ WYSZUKIWANE PROBLEMY