O tym, że klimat się zmienia, świadczy wiele niezależnych dowodów. Nie tylko pomiary temperatury powietrza ale też ilości energii zgromadzonej w oceanie, powierzchni lodu morskiego, masy lądolodów i in. Przeczytasz o nich między innymi w artykułach:

Czy i dlaczego klimat Ziemi się zmienia?

Czy i dlaczego klimat Ziemi się zmienia? Jakie są najnowsze wyniki badań klimatycznych? Tymi zagadnieniami zajmować się będzie nasz nowy serwis, Nauka o klimacie.

Mit: Nie ma globalnego ocieplenia

Globalne ocieplenie trwa – obserwujemy je na Ziemi, w morzu, w powietrzu i… z kosmosu.

Mit: Globalne ocieplenie się skończyło

Wzrost średniej temperatury powierzchni planety to tylko jeden z objawów globalnego ocieplenia. Co jeszcze dzieje się z nadmiarem energii na Ziemi?

Rozpad lądolodu Antarktydy Zachodniej nieunikniony

Na razie topnienie Antarktydy powoduje wzrost poziomu morza o ok. 1/3 mm rocznie. Wszystko wskazuje jednak, że wielkość ta będzie rosnąć.

Roller coaster zmiany klimatu przyspiesza?

Rekordowo wysokie temperatury, rekordowo mało lodu. Jakie to będzie miało następstwa?

Mit: Lodowce nadal rosną a nie podlegają topnieniu

Szereg badań potwierdza, że błyskawicznym tempie topnieje 90% światowych lodowców. Sceptycy wolą jednak patrzeć na pozostałe 10%. 

Tysiące lat zmian poziomu morza

Jak w minionych tysiącleciach zmieniał się poziom morza? I jak będzie zmieniał się w obecnym stuleciu i kolejnych tysiącach lat? Jaki będzie wpływ antropogenicznej zmiany klimatu?