konsensus

Mit: Nauka nie jest zgodna w temacie globalnego ocieplenia

Pod Projektem 'Petycja Oregońska' (The Petition Project) podpisało się 31 tys. naukowców stwierdzając, że „nie ma naukowych dowodów na to,… czytaj dalej »

Mit: Konsensus IPCC to lipa

Konsensus IPCC to lipa. „Panel ONZ ds. Zmian Klimatu (IPCC) wprowadził w błąd media i opinię publiczną, twierdząc, że teorię… czytaj dalej »

Mit: Zgoda naukowców co do zmiany klimatu jest bez znaczenia

„Podobnie wyglądałby wykres ilustrujący zgodność naukowców co do tego, że Słońce krąży wokół Ziemi, sporządzony przed około 600 laty. (…)… czytaj dalej »

97% prac naukowych łączy globalne ocieplenie z działalnością człowieka

Światowe środowisko specjalistów od dawna jest zgodne co do tego, że globalne ocieplenie zachodzi i że jego główną przyczyną jest… czytaj dalej »

Zrozumieć kontrowersje wokół zmiany klimatu. Część 1: Konsensus naukowy

W dyskusjach na temat zmiany klimatu nieustannie przewijają się te same wątki. „Nie ma dowodów, że klimat się ociepla”, „globalne… czytaj dalej »

Zrozumieć kontrowersje wokół zmiany klimatu. Część 2: Psychologia negacjonizmu

Prezentujemy drugą część cyklu Zrozumieć kontrowersje wokół zmiany klimatu opartego na kursie Denial 101 - Making Sense of Climate Denial,… czytaj dalej »

Nowa analiza wykazała liczne błędy w pracach negujących antropogeniczne globalne ocieplenie

Choć konsensus naukowy dotyczący globalnego ocieplenia i jego przyczyn istnieje od ponad 20 lat, to wciąż bywa kwestionowany. Próby jego… czytaj dalej »
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.