Konkurs Nauki o klimacie

LOGO NAUKI O KLIMACIE

W Internecie pojawia się wiele informacji na temat zmiany klimatu. Niektóre są profesjonalne i zgodne ze stanem wiedzy naukowej, inne niekoniecznie. Również poziom komentarzy pod artykułami na portalach internetowych pozostawia wiele do życzenia.

Jest bardzo ważne, aby ponadprzeciętnie kompetentne w temacie klimatu osoby - a skoro czytasz ten tekst to prawdopodobnie do nich należysz - zabrały głos w dyskusji, odnosząc się merytorycznie do artykułów i komentarzy innych internautów. Portal Nauka o Klimacie zorganizował więc konkurs z nagrodami, zachęcający do aktywnego zabrania głosu w dyskusji. Osoby, które zabiorą głos w dyskusji, pisząc komentarze do artykułów, otrzymają cenne nagrody.

Zasady konkursu:

 1. Konkurs odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz stron Nauki o klimacie w portalach społecznościowych (Facebook, Google+)
 2. Konkurs będzie trwać przez trzy okresy czterotygodniowe (31.03-27.04, 28.04-25.05, 26.05-22.06), z osobną pulą nagród dla każdego okresu
 3. Uczestnicz w dotyczących zmiany klimatu dyskusjach na stronach internetowych, powołując się na m.in. na http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity (i inne materiały). Jeśli brakuje Ci jakiegoś argumentu, również napisz o tym do nas, dobre pomysły również będą punktowane! Pamiętaj o stosowaniu netykiety.
 4. Dla ułatwienia, na profilach Nauki o klimacie w portalach społecznościowych będziemy umieszczać informacje o publikowanych w mediach artykułach dotyczących zmiany klimatu.
 5. Informacje o takich artykułach prosimy zgłaszać nam mailowo na adres kontakt@naukaoklimacie.pl. Za zgłaszanie artykułów będziemy przydzielać punkty w konkursie.
 6. Listę linków do komentarzy z każdego tygodnia (poniedziałek-niedziela) prześlij nam mailowo do wtorku następnego tygodnia na adres kontakt@naukaoklimacie.pl. Jeśli nie da się stworzyć linka do konkretnego komentarza – podaj informacje wystarczające do zidentyfikowania Twoich postów w dyskusji (pseudonim, daty i godziny publikacji). Załącz pseudonim (oczywiście dla chętnych imię i nazwisko jak najbardziej wchodzi w grę), pod którym chcesz wystąpić w konkursie.
 7. Jeśli Twoje komentarze zostaną usunięte przez administratorów stron, na których prowadzisz dyskusje, jury Nauki o Klimacie może je uwzględnić na podstawie wykonanych przez Ciebie zrzutów ekranu.
 8. Jury Nauki o Klimacie każdej uczestniczącej w konkursie osobie przydzieli punkty za aktywność w poprzednim tygodniu (w skali 0-10). Liczyć się będzie zarówno jakość (kompetencje autora, umiejętność argumentacji), jak i ilość postów.
 9. W każdy czwartek jury ogłosi wyniki za poprzedni tydzień, publikując je na stronie Nauka o Klimacie oraz Facebooku.
 10. Osoba, która w danym okresie czterotygodniowym osiągnie najlepszy sumaryczny wynik z czterech tygodni, otrzyma czytnik Kindle Paperwhite 2. Kolejne 5 osób otrzyma wyróżnienia – do wyboru nagrody: miernik zużycia prądu, żarówka LED 12 W odpowiadająca mocy świetlnej żarówki 100 W, książki „Globalne ocieplenie - zrozumieć prognozę”, „Świat na Rozdrożu”, „Trzecia rewolucja przemysłowa”.
  Laureaci konkursu, którzy wygrali czytnik Kindle, w kolejnych okresach czterotygodniowych będą wyłączeni z gry o nagrodę główną, ale wśród nich, na podstawie aktywności podczas całego konkursu, wyłonimy zwycięzcę konkursu, który otrzyma bon na zakup publikacji elektronicznych na kwotę do 500 złotych.

Redakcja portalu Nauka o Klimacie zaprasza do udziału w konkursie!

_________________________________________________________________________________________________

wyniki I tury konkursu
miejscepunkty31.03-6.047.04-13.0414.04-20.0421.04-27.04klasyfikacja generalna
110Ekoprzewodnik.plEkoprzewodnik.plEkoprzewodnik.plEkoprzewodnik.plEkoprzewodnik.pl (40p)
29aleklimat.plRównowagangushongushoaleklimat.pl (33p)
38Równowagaaleklimat.plaleklimat.plaleklimat.plRównowaga (24p)
47Równowagangusho (18p)

_________________________________________________________________________________________________

wyniki II tury konkursu
miejscepunkty28.04-04.0505.05-11.0512.05-18.0519.05-25.05klasyfikacja generalna
110ngushongushongushoHubertngusho (39p)
29Ekoprzewodnik.plHubertngushoEkoprzewodnik.pl* (25p)
38Ekoprzewodnik.plEkoprzewodnik.plHubert (19p)

* zwycięzca I tury, nie bierze udziału w rywalizacji o główną nagrodę tury

_________________________________________________________________________________________________

wyniki III tury konkursu
miejscepunkty26.06-1.0602.06-08.0609.06-15.0616.06-22.06klasyfikacja generalna
110ngushongushoEkoprzewodnik.plEkoprzewodnik.plHubert (36p)
29HubertHubertHubertHubertEkoprzewodnik.pl* (36p)
38Ekoprzewodnik.plEkoprzewodnik.plngushongushongusho* (36p)

* zwycięzca jednej z poprzednich tur, nie bierze udziału w rywalizacji o główną nagrodę tury

_________________________________________________________________________________________________

Najaktywniejszym uczestnikiem konkursu po podsumowaniu wszystkich jego tur okazał się Ekoprzewodnik.pl. Gratulujemy!

Czytniki Kindle Paperwhite 2 są nagrodami w konkursie organizowanym przez portal Nauka o klimacie. Firma Amazon nie jest sponsorem tego konkursu.

Opublikowano: 2014-03-20 18:02
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.