zakwaszanie oceanu

Mit: Wzrost emisji CO2 nie ma wpływu na oceany

Zakwaszanie oceanów to nie problem.„Nasze emisje znikomych ilości dwutlenku węgla nie mogą zakwaszać oceanów. Kolejne raporty w recenzowanej literaturze naukowej… czytaj dalej »

Mit: To ocean emituje dwutlenek węgla

CO2 pochodzi z oceanu., „(...) nie przekazuje się opinii międzynarodowej faktu, że najwięcej CO2 emitują oceany! A dwutlenek węgla produkowany… czytaj dalej »

Mit: Zakwaszanie oceanu nie szkodzi morskim stworzeniom

Zakwaszanie oceanów nie będzie problemem. Dawno temu, gdy w atmosferze było wielokrotnie więcej CO2, jak na przykład w Mezozoiku, życie… czytaj dalej »

20 faktów o zakwaszaniu oceanów

Wzrost temperatury powierzchni Ziemi to nie jedyny efekt zwiększonych emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Jednym z najistotniejszych skutków rosnącego zanieczyszczenia… czytaj dalej »

Masowe wymieranie w oceanach - to już niedługo

Źródło: MIT, Autor: Jennifer Chu/MIT News Ziemia w ciągu minionych 540 mln lat przeszła przez 5 epizodów wielkiego wymierania. W… czytaj dalej »

Oceany będą pochłaniały coraz mniej dwutlenku węgla

Oceany zaabsorbowały do tej pory 25-30% wpuszczonego przez nas do atmosfery CO2. Ceną za to są zmiany zachodzące w ich… czytaj dalej »

Szybki cykl węglowy, część 2: węgiel w oceanach

Szybki cykl węglowy to procesy wymiany węgla pomiędzy atmosferą, ekosystemami lądowymi i oceanami, zachodzące w krótkiej (nie geologicznej) skali czasowej.… czytaj dalej »

Niedoceniany problem pod powierzchnią oceanów

Punkty krytyczne w systemie klimatycznym kojarzymy często z wydarzeniami, które miałyby katastrofalne konsekwencje, ale są mało prawdopodobne lub odległe w… czytaj dalej »
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.