metan

Mit: Wolna od lodu Arktyka to same korzyści

„Naukowcy nie mają żadnych wątpliwości co do tego, że globalne ocieplenie, roztapiając lód na arktycznych wodach, otwiera nowe drogi wodne… czytaj dalej »

Mit: To metan jest główną przyczyną ocieplenia

„(…) krowy emitują metan (CH4), gaz cieplarniany groźniejszy od CO2, i to w sporych ilościach. Metan u przeżuwaczy takich jak… czytaj dalej »

Zmniejszenie emisji metanu i sadzy to za mało

Do niedawna uważano, że drastyczne ograniczenie emisji sadzy (absorbującej promieniowanie słoneczne) i metanu pozwoliłoby na redukcję powodowanego przez człowieka wzrostu… czytaj dalej »

Łukasz Bąk: emisjami CO2 straszą nas nieuki

W prasie pojawił się kolejny artykuł, którego autor ma szanse na mocne miejsce w konkursie na Klimatyczną Bzdurę Roku. Łukasz… czytaj dalej »

Wyciek metanu w kanionie Aliso - ile tego było?

18 lutego udało się ostatecznie zastopować wyciek metanu z szybu w kanionie Aliso w południowej Kalifornii. Wyciek ten trwał od… czytaj dalej »

Metan pod lodem

Na pewno wielu z Was słyszało już o metanie, który w wyniku ocieplania się klimatu zaczyna uwalniać się z wieloletniej… czytaj dalej »

Globalne ostrzeżenie

Mija właśnie 30 lat od czasu posiedzenia zwołanej przez senatora John H. Chafee (R-RI) Senackiej Komisji ds. Środowiska i Robót… czytaj dalej »

Nieoczywisty metan

Metan to najważniejszy po dwutlenku węgla gaz cieplarniany przyczyniający się do zachodzącego obecnie globalnego ocieplenia. Jak pisaliśmy ostatnio w artykule… czytaj dalej »

Zmiany stężeń CO2, CH4 i N2O w ostatnich 800 000 lat: antropocen na sterydach

Chociaż w minionym roku średnia koncentracja dwutlenku węgla w powietrzu przekroczyła 400ppm a w kwietniu 2017 koncentracje tego gazu mierzone na Mauna Loa… czytaj dalej »

Coraz więcej gazów cieplarnianych w atmosferze

Opublikowany w zeszłym tygodniu biuletyn Światowej Organizacji Meteorologicznej (World Meteorological Organization, WMO) pokazuje, że globalne stężenia gazów cieplarnianych, grających główną… czytaj dalej »

Metan w środowisku

Współczesne globalne ocieplenie jest powodowane przez wzrost atmosferycznych koncentracji gazów cieplarnianych – przede wszystkim dwutlenku węgla, metanu i tlenku azotu(I).… czytaj dalej »
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.