kampania CO2 zmienia klimat

CO2 zmienia klimat - ciepło, cieplej, gorąco!

Globalne ocieplenie to wzrost średniej temperatury powierzchni Ziemi. Jego główną przyczyną są emisje dwutlenku węgla z energetyki, przemysłu, transportu i… czytaj dalej »

CO2 zmienia klimat - zjawiska ekstremalne

CO2 emitowany w wyniku działalności ludzi powoduje wzrost temperatury Ziemi, a ocieplenie klimatu oznacza, że w ziemskim systemie klimatycznym gromadzi się coraz… czytaj dalej »

Co zmienia klimat? Dwutlenek węgla.

Koncentracja gazów cieplarnianych, takich jak dwutlenek węgla czy metan, wzrosła w ostatnim stuleciu w atmosferze do poziomu najwyższego od setek… czytaj dalej »

CO2 zmienia klimat - coraz więcej powodzi

Jednym ze skutków globalnego ocieplenia, którego główną przyczyną są antropogeniczne emisje CO2, jest coraz większe i częstsze zagrożenie powodziami i… czytaj dalej »

CO2 zmienia klimat - coraz częstsze susze

Według wyliczeń Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z końca sierpnia 2018 roku tegoroczna susza dotknęła 130 tys. gospodarstw i zniszczyła… czytaj dalej »

CO2 zmienia klimat: gdzie się podziały ryby i lasy?

Im wyższa jest globalna temperatura, tym bardziej różne gatunki zwierząt i roślin zmieniają miejsca swojego występowania. Tak dzieje się np.… czytaj dalej »

CO2 zmienia klimat: nadchodzą choroby tropikalne

Brak śniegu i dodatnie temperatury zimą, to niewielki powód do radości. Cieplejsze zimy przeżywa bowiem dużo więcej kleszczy, przez co… czytaj dalej »

CO2 zmienia klimat - bez żadnych wątpliwości.

Coraz więcej osób rozumie, że zmiany klimatu to ekstremalnie poważne wyzwanie dla naszej cywilizacji. W ramach własnych możliwości i środków… czytaj dalej »
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.