inżynieria klimatyczna

Mit: By zwalczyć globalne ocieplenie, wystarczy sadzić więcej drzew

wystarczy sadzić wszędzie drzewa, na każdym nieurodzajnym kawałku ziemi drzewa. rośliny kochają dwutlenek węgla. klimat ciepły nasili wzrost roślin. drzewa… czytaj dalej »

Mit: Rząd Światowy kontroluje klimat za pomocą chemtrails

„Ocieplenie stało się faktem, ale się już o tym nie mówi, ponieważ jest coraz bardziej oczywiste, że owo ocieplenie jest… czytaj dalej »

Rola lasów w pochłanianiu CO2 w pytaniach i odpowiedziach

Rola, jaką ekosystemy lądowe mogą odgrywać w przechowywaniu węgla i usuwaniu CO2 z atmosfery jest często niedoceniana i mylnie interpretowana… czytaj dalej »

Ograniczenie ocieplenia do 2C - nierealny optymizm naukowców

Wiarygodność nauki jest podkopywana, gdy przyjmujemy wątpliwe założenia i szlifujemy nasze analizy tak, by pasowały do oczekiwań polityków i ekonomistów.… czytaj dalej »

Geoinżynieria, czyli jak naprawić klimat - część pierwsza

W swojej słynnej pracy z 1957 roku Roger Revelle i Hans Suess napisali, że ludzkość, dodając do atmosfery w krótkim czasie… czytaj dalej »

Geoinżynieria, czyli jak naprawić klimat - część druga

W pierwszej części artykułu pisałem o metodach wpływania na klimat związanych z ograniczaniem ilości energii słonecznej dopływającej do powierzchni Ziemi.… czytaj dalej »

Komentarz: Co jest grane? Negacjoniści zmiany klimatu fanami geoinżynierii.

Od dziesięcioleci klimatolodzy ostrzegali, że niekontrolowana zmiana klimatu może doprowadzić do globalnej katastrofy i ponaglali polityków do ograniczenia emisji gazów… czytaj dalej »
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.