W średniowieczu było cieplej.
Średniowieczne Optimum Klimatyczne było cieplejsze niż czasy obecne. To oznacza, że obecne ocieplenie nie jest wyjątkowe… czytaj dalej »
W późnym Ordowiku stężenie CO2 było wyższe niż dziś.
„Ku konsternacji zwolenników teorii globalnego ocieplenia, późny Ordowik był okresem zlodowacenia… czytaj dalej »
„Istnieją przekazy sugerujące podobne topnienie [lodów Arktyki] w latach 1938-43, i nie tylko wtedy” (John Christy via Jonathan Leake)[tabs] czytaj dalej »
Tomasz Chmal, ekspert ds. energetycznych w Instytucie Sobieskiego, szeroko propaguje stanowisko, mówiące, że nie mamy żadnego wpływu na klimat, a… czytaj dalej »
Na portalu Naukaoklimacie.pl zbieramy i wyjaśniamy mity dotyczące globalnego ocieplenia. W popularnych artykułach często powtarzane są te same błędne argumenty,… czytaj dalej »
Dlaczego Janusz Korwin Mikke tak twardo odrzuca przyjęcie do wiadomości, że zagrożenie antropogeniczną zmianą klimatu jest prawdziwe? Zastanawialiśmy się, czy… czytaj dalej »
Na firmowanym przez Państwowy Instytut Geologiczny portalu JednaZiemia.pl ukazał się artykuł autorstwa prof. Marksa „Zmiany klimatu w holocenie - ostatnie… czytaj dalej »
Rok 2015 był najcieplejszym w historii pomiarów meteorologicznych w Polsce, Europie i na świecie. Globalne ocieplenie – wielki eksperyment na… czytaj dalej »
Dziesiątki milionów lat temu klimat był wyraźnie cieplejszy od tego, w jakim rozkwitła nasza cywilizacja, wyższe też było stężenie dwutlenku… czytaj dalej »
Wiedza o zmianach klimatu z przeszłości dostarcza nam cennych informacji na temat tego, jakie mogą być skutki dzisiejszego globalnego ocieplenia.… czytaj dalej »