chmury

Mit: Zmiana klimatu wiąże się z promieniowaniem kosmicznym

To promieniowanie kosmiczne.„ma ono [galaktyczne promieniowanie kosmiczne] decydujący wpływ na powstawanie chmur i zmiany klimatu. (…) Chmury tworzone przez mionową… czytaj dalej »

Mit: Chmury zapewniają ujemne sprzężenie zwrotne

Chmury zapewniają ujemne sprzężenie zwrotne. „Modele klimatu używane przez Międzyrządowy Panel ds. Zmian Klimatu (IPCC) pokazują, że z obecnością chmur… czytaj dalej »

Mit: Rekordowe opady śniegu to dowód na to, że globalne ocieplenie to fikcja

Rekordowe opady śniegu to dowód, że nie ma globalnego ocieplenia. „Globalne ocieplenie wciąż nęka naszą małą, błękitną planetę. W Chicago… czytaj dalej »

Mit: Rząd Światowy kontroluje klimat za pomocą chemtrails

„Ocieplenie stało się faktem, ale się już o tym nie mówi, ponieważ jest coraz bardziej oczywiste, że owo ocieplenie jest… czytaj dalej »

Chmury, klimat i przyśpieszony wzrost temperatur

Chmury należą do najczęściej podziwianych zjawisk meteorologicznych, a meteorolog wielu z nas kojarzy się z kimś, kto jak Olgierd z… czytaj dalej »

Przesunięte chmury

Najnowsza analiza danych satelitarnych wskazuje, że średnio rzecz biorąc chmury sięgają coraz wyżej i przesuwają się w stronę biegunów. A… czytaj dalej »

Morskie chmury: nowo odkryte sprzężenie zwrotne destabilizujące klimat cieplarnianej Ziemi.

W ostatnich tygodniach duże poruszenie wywołał opublikowany w Nature Geosciences artykuł dotyczący możliwych zmian w zachmurzeniu w cieplejszym świecie oraz… czytaj dalej »

„Fińscy i japońscy naukowcy” o chmurach - jak powstaje dezinformacja

Temat zmiany klimatu jest ostatnio bardzo popularny w mediach. Niestety zdarza się w związku z tym, że szukający „newsów” na… czytaj dalej »

Efekt cieplarniany dla średniozaawansowanych (5): Wpływ chmur

Artykuł jest piątą częścią serii pod nazwą „Efekt cieplarniany dla średniozaawansowanych”, bazującej na materiałach książki „Nauka o klimacie”: Termiczna struktura… czytaj dalej »
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.