lodowce

Mit: Globalne ocieplenie, nawet jeśli będzie, wcale nie będzie takie złe

„Globalne ocieplenie nie jest szkodliwe. Dwa tysiące lat pisanej historii ludzkości pokazuje, że okresy ciepłe są dobre dla ludzi. Z… czytaj dalej »

Mit: Lodowce nadal rosną a nie podlegają topnieniu

Lodowce rosną.„Raporty spływają z całego świata: po raz pierwszy od 250 lat lodowce Alaski, Kanady, Nowej Zelandii Grenlandii i Norwegii… czytaj dalej »

Mit: Klimat się nie ociepla, bo czapa lodowa Kilimandżaro znika z innych powodów

„Al Gore twierdzi, że czapa lodowa na szczycie afrykańskiej góry Kilimandżaro kurczy się z powodu globalnego ocieplenia. Jednak według magazynu… czytaj dalej »

Mit: Za czasów Eryka Rudego Grenlandia była zielona

Grenlandia była zielona. „W średniowieczu Grenlandia, dziś pokryta lodem, była zieloną wyspą, sławną ze swych sadów owocowych." (Rafał Ziemkiewicz). [tabs] czytaj dalej »

Mit: Lód na Grenlandii przyrasta

Lądolód grenlandzki rośnie. „Nawet, gdyby prawdą było, że lody Grenlandii topnieją w ‘rekordowym’ tempie, to po siedmiu i pół roku… czytaj dalej »

Mit: Lądolód Grenlandii topnieje wolniej niż mówili naukowcy

Szacunki prędkości topienia pokrywy lodowej Grenlandii były zawyżone. „Szybka utrata masy przez lądolody Grenlandii i Antarktydy ma być dowodem na… czytaj dalej »

Mit: Na Antarktydzie jest za zimno, żeby jej lody topniały

Na Antarktydzie jest za zimno, by jej lody topniały. „To co się liczy, to temperatury absolutne. W niektórych miejscach Antarktydy… czytaj dalej »

Mit: Topnienie lądolodu Antarktydy powoduje ukryty pod nim wulkan

Topnieją lody Antarktydy, ale przyczyną nie jest globalne ocieplenie! (…) [D]o zaskakujących wniosków doszli pracownicy Instytutu Geofizyki University of Texas… czytaj dalej »

Mit: Nawet stopienie całego lodu na Ziemi nie podniesie poziomu morza

Topnienie lodu nie podnosi poziomu wody. Janusz Korwin Mikke. Topnienie lodu pływającego nie powoduje zmiany poziomu wody. Natomiast zanik lodowców… czytaj dalej »

Ciepły ocean i wrażliwe lodowce

Naukowcy są właściwie pewni, że rozpad lądolodu Antarktydy Zachodniej jest nieunikniony. Jednak prowadzenie badań lodowców szelfowych nadal jest niezwykle ważne.… czytaj dalej »
Fundacja UW
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.